עיסויים ותפקידם בתרפיה של הגוף ושל הנפש

על עיסויים ותפקידם בתרפיה של הגוף ושל הנפש נכתב המון אבל לעתים קרובות יש אנשים שמזלזלים בחשיבות תחושת המגע כי לא מבנים שהעור הוא איבר בין החי גדולים בגופינו.
כדי להבין טוב יותר את החשיבות של העיסויים הינה כמה נתונים סטטיסטיים:
השטח הכולל של עור של אדם מבוגר – על 2-2,5 מ”ר, משקל של העור – בערך 3 קילו.
מגרש 2 ס”מ העור ² מכיל: יותר מ 3 מיליון תאים, 100-300 בלוטות זיעה, 50 קצות עצבים, מעל מטר 1 של כלי הדם.

המחקרים מוכיחות את היעילות של העיסויים

נעשו מאות אלפי מחקרים על התועלת של העיסויים – הינה בהמשך כמה מסקנות ואין ספק שיש עוד הרבה דברים שלא יצוינו בהמשך:
• אם מחזיקים כפות הידיים של בן אדם אז זה יאט את קצב הלב ולהפחית את לחץ הדם.
• ילדים ומתבגרים המאושפזים עבור מחלת נפש, רגישות מופחתת משמעותית, היו התפתחויות חיוביות בראיית המציאות, אם זה יומי עבור זמן קצר משפשף מעט את גבו.
• חסימה של העורקים בארנבים שמקבלים אוכל עשיר בכולסטרול, אם הם בקביעות מלטפת, ציין ב -60% פחות מאשר בשנת ארנבות מקבל את אותה דיאטה אך משולל הליטופים שלהם.
• חולדות, אשר במהלך 3 השבועות הראשונים של חיי היומיום החזיקו במשך 15 דקות, התנוונות של תאי המוח ועל הפגיעה בזיכרון הנגרמת על ידי ההזדקנות, באו לידי ביטוי במידה פחותה בהרבה מאשר חולדות שידיה לא נלקחה.
• תינוקות מוקדמים חולקו לשתי קבוצות שוות. בקבוצה אחת הילדים כל יום לטפו בעדינות במשך 45 דקות, והשני – לא. לאחר 10 ימים הילדים בקבוצה הראשונה שקלה 47% יותר מאשר השני, למרות שהם שניהם קיבלו את אותה כמות קלוריות.

מדוע רוב האנשים אוהבים עיסויים

תמיד רצינו לדעת מה נותן העיסוי. למה אנשים אוהבים עיסויים, מרגישים חוויה משחררת, חופש שקט ושלווה, רצון לקבל שוב את הטיפול. העיסוי הוא מרגיע, טיפול זה כבר סביב במשך אלפי שנים. למעשה, המילה “עיסוי” מגיע מהשורש “masso” יוונית, כלומר לגעת. עיסוי הוא הטיפול הפופולרי ביותר בכל ספא, אך ניתן גם לקבל עיסוי מכל מטפלים עם רישיון שעובדים בביתם או באים לביתך עם מיטת טיפולים וציוד אחר. אנשים רבים רואים עיסוי כחוויית הפינוק, אך יש לה יתרונות בריאותיים חשובים.
למעשה, אתה מקבל את היתרון הגדול ביותר כאשר העיסוי הוא חלק משגרת הרגילות שלך.
אנשים רגילים לשגרה יום יומית שלהם בעבודה במשפחה חברים בילדים בקבוצה והעיסוי משנה את אורח החיים יום יומי ונתן השראה של סיפוק ורגע מהחיים. טיפולים רבים של עיסוי למשל עיסוי שבדי (שוודי) עם שמנים, עיסוי רפואי, עיסוי תאילנדי, איור וודה, עיסוי באבנים חמות, שיאצו, עיסוי רקמות עמוק ועוד.
מגוון רחב של עיסויים וטיפולי גוף שמתפתחים משנה לשנה ונותן עוד אפשרוית למטופלים לקבל עוד טיפולים שונים ומגוונים אצל מטפלים ובמרכזי ספא שונים בארץ ובעולם.