ניתוח אף

ניתוח אף הוא אחד מהניתוחים הקוסמטיים הנפוצים ביותר, עבור אנשים מבוגרים צעירים, וגברים ונשים כאחד. ניתוח אף בדרך כלל מבוצע באזור של פירמידת האף, לשיפור מראה האף או לשחזור מראה האף הטבעי לאחר תאונה או פגיעה אחרת באף. ניתוח אף יכול גם לתקן עיוות או מחלות, כגון סטיית מחיצה.
על ידי ביצוע פעולה זו, מראה האף מותאם לרצונו של המטופל, ומשפר את המראה הכללי של הפנים. יתרון חשוב נוסף הוא שניתוח אף יכול גם לשפר את הבטחון העצמי של המטופל. במהלך ההתייעצות עם המנתח לפני הניתוח עצמו, ניתן לדמות אפשרויות שונות למראה האף על ידי מחשב, ולתת למטופל לבחור את הצורה של האף שהכי מתאימה לו.
הניתוח מתבצע לרוב בתוך הנחיריים, מבלי להשאיר צלקות. ניתוח פלסטי במשך כשעה-שעתיים, פחות מהליכי ניתוח אחרים יותר מסובכים. במהלך הניתוח, העור מוסר מעצם האף, ואז ניתן להתאים את מראה האף. לאחר הניתוח, יש צורך לכסות את האף בתחבושות שמוסרות לרוב לאחר 2-3 ימים, ולאחר מכן יש צורך ללבוש סד לכמשך 9-10 ימים. בחלק מהמקרים ישנה גם בצקת אשר יכולה להמשך עד שלושה חודשים, ולאחר מכן האף מתחיל להתאושש. חרף זאת, בניגוד לפרוצדורת פלסטיות מסויימות שנחשבות פחות מסובכות כמו הזרקת בוטוקס בשפתיים, ניתוח אף הוא ניתוח רציני לכל דבר ובתוכו מגולמות הסכנות והסיבוכים השונים שיש בכל ניתוח.
ניתוח אף מתבצע בהרדמה כללית, ולוקח בחשבון את הציפיות האסתטיות הרצויות של המטופל. אשפוז נדרש ברוב המקרים, ובדרך כלל לוקח עד 24 שעות. ניתוח האף עצמו יכול להשתנות בי מטופל למטופל. לדוגמה, חלק מהאנשים בוחרים לעשות ליטוש לקו האף שלהם על מנת להסיר את מה שנקרא “דבשות”. אחרים רוצים לעצב מחדש את קצה אפם, או להפוך את האף ליותר סימטרי על ידי הקטנה.
לאחר הניתוח, ייתכן שיופיעו כתמים אדומים קטנים על עור האף בשל העובדה שכלי דם קטנים חשופים יותר לשבירה. דימום קל ביום הראשון שלאחר הניתוח הוא לא דבר יוצא דופן, ולרוב אין צורך לדאוג. בכל מקרה, הרופא יסביר לכם את התופעות שעלולות לקרות לאחר הניתוח, ולהדריך אתכם למה לצפות. אם אתם בכל זאת מרגישים לא בטוחים, מומלץ כי תיצרו קשר עם הרופא המטפל בכם ותשאלו אותו. ייתכן גם כי תרגישו נפיחות או חבורות באזורים שונים. תחושה זו נעלמת לרוב לאחר כשבוע, כשהכל יוסא. לאחר שיורידו את כל התחבושות, ישטפו את האף ואתה תצטרך לקנח את האף שלך בזהירות ולהמנע מלשרוט אותו.
מאמר זה לא נכתב על ידי רופא ואינו מחליף ייעוץ מקצועי. הוא נכתב לצרכי ידע בלבד. לפני ביצוע כל הליך רפואי בכלל, וניתוח אף בפרט, מומלץ שתייעצו עם רופא המשפחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *