אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית היא תחום חדש של מקצוע רפואת השיניים במתפתח בשנים האחרונות, וכשמו כן הוא – הוא עוסק בצד האסתטי, החיצוני של השיניים, בתיקון פגמים (בדיוק כמו הרפואה הפלסטית).
פה “מכוער” יכול בהחלט להפריע, ואפילו ליצור בושה אצל אנשים מסוימים, מכיוון שהוא גלוי לכל מי שאנחנו מדברים איתו ואי אפשר להסתיר אותו. זאת הסיבה שבגללה צפוי שבעתיד הלא רחוק פרוצדורות אסתטיות תהפכנה לחלק מהטיפולים השגרתיים אצל רופאי שיניים.

פרוצדורות של אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית יכולה לשפר את היופי שלנו ולהביא את השיניים שלנו ל”חיוך המושלם” ע”י מספר פרוצדורות:• הלבנת שיניים
• סתימות חרסינה (בצבע לבן)
• כתרי חרסינה נטולי מתכת
• ציפויים מחרסינה

חרסינה היא גורם חשוב ברפואה אסתטית, מכיוון שהיא עמידה וצבעה לבן – בניגוד למתכות שהיו נהוגות לסתימות ולכתרים אותן ניתן לראות (“שיני זהב”).

למי מיועדת אסתטיקה דנטלית

יש המון סיבות שבגללן אסתטיקה דנטלית מתפתחת ויותר ויותר אנשים מבקרים במכונים של רפואה אסתטית. לפעמים טיפולים אסתטיים יכולים לעזור לא רק ליופי אלא גם לאיכות חיים טוים יותר של המטופלים. הינה כמה טיפולים עיקריות של אסתטיקה דנטלית:
• שיניים קדמיות סדוקות, עקומות או שחוקות.
• שיניים בעלות כתמים כתוצאה משימוש בניקוטין, שתיית קפה ותה או על בסיס גנטי.

• רווח בין שיניים קדמיות – אמנם זהו תחום טיפולו של האורתודנט, אך כיום ניתן לטפל ברווח בין שיניים קדמיות גם אצל רופא שיניים מומחה לאסתטיקה ולשיקום הפה.

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא תחום נפוץ ברפואת השיניים האסתטית, ומטרתה להבהיר את השיניים ולהסיר כתמים. במרבית המקרים ניתן לראות שיפור כבר לאחר הטיפול הראשון, ומאז ואילך הטיפול ייעשה בבית על ידי המטופל. חשוב להדגיש שהלבנת שיניים הוכחה כבטוחה לשן, לאמייל ולחניכיים.

ציפויי חרסינה

ציפויי חרסינה הם ציפויים דקים אשר עושים בהם שימוש ברפואת השיניים האסתטית. רופאי שיניים מדביקים ציפויי חרסינה דקיקים (בעובי 0.2-0.4 מילימטר) על הצד החיצוני של השיניים כדי לפתור בעיות שונות: שיניים קדמיות כהות / שחוקות / עקומות / לא זהות, רווח לא גדול בין השיניים ועוד.
לציפויי חרסינה יתרון מכריע בכך שהטיפול בעזרתם אינו פולשני כמו טיפולים אחרים, כלומר צריך רק לשייף 0.2-0.4 מילימטר מהצד החיצוני של השן כדי להדביק את ציפוי החרסינה, בניגוד לטיפול בעזרת כתרים שדורש השחזה פולשנית של השיניים. יתרון נוסף של ציפויי חרסינה הוא בכך שהם דקיקים וכמעט שקופים – לכן התוצאה אינה נראית מלאכותית ומתקבל חיוך לבן שצורתו מושלמת.
[google1]
maldives_800_330

מידע נוסף על הסרת שיער