טיפול פנים

ייתכן שאתם מכירים אנשים שעברו ניתוחים פלסטיים  או טיפולים קוסמטיים והמראה החדש שלהם גורם לכם לחשוב שגם אתם צריכים אולי לשפר את המראה של אזור הפנים. אבל אתם לא כל כך מעוניינים במה שנקרה ניתוחים פלסטיים. אז, נשאלת השאלה אם אתם יכולים לשפר את מראה הפנים בלי להזדקק לניתוחים כאלה?
התשובה היא כן, יש דרכים ואתם יכולים לבחור כמו טיפולים אסתטיים ולא בניתוחים ובשביל זה חייבים
להתייעץ עם רופא עור טוב. בגלל שהעור הוא איבר רגיש של הגוף שלנו וכל דבר יכול להשאיר "צלקות" לכל החיים, יש לוודא רופא העור הוא מוסמך לבצע טיפולים אסתטיים . תבררו גם את הכישורים ואת אמינותו ואת המוניטין של המרפאה שבה הוא פועל.
הקפידו להבחין בין הטיפולים הזמינים בהתאם למצבכם ולעשות קצת מחקר כדי לראות איזה סוג של טיפול מתאים לכם.

הינה כמה טיפולים אסתטיים מאד נפוצים כיום:

הזרקת בוטוקס

אם אתם רוצים להיפטר מקמטים, למשל, הטיפול הפופולארי ביותר והזמין כיום הוא בוטוקס. איך זה עובד? הרופא מזריק בוטוקס לתוך השרירים שהם ממש מתחת לקמט וזה מרגיע ומחליק אזור הפנים. את תוצאות זריקות בוטוקס אפשר לראות לאחר כ-4 שבועות והן מחזיקות מעמד בין ארבעה לשישה חודשים.

Microdermabrasion

הוא תהליך שבו העור "מלוטש" באופן מכני באמצעות ציוד מיוחד אשר בדרך כלל אינו עושה שימוש בכימיקלים על העור. לרוב הטיפול נעשה על ידי גבישים קטנים המלטשים את העור ואם שיטה זו מבוצעות באופן קבוע העור הוא נקי, חלק יותר, עם פחות סימנים של אקנה, צלקות וקמטים.

טיפולי לייזר

בעוד שהטכניקה microdermabrasion מטפלת בשכבה העליונה של העור, טיפולי לייזר חודרים עמוק יותר לתוך העור. ישנם סוגים רבים של טיפולי לייזר אשר יש להם כמה יתרונות. חלקם הם טיפולים הדלילים את העור (במיוחד עור הצוואר והסנטר), אחרים מכוונים בטיפול כתמי העור, חלקם מיועדים לטיפול צלקות שהותירה האקנה או הפחתת קמטים. טיפולי לייזר אחרים עוזרים להסרת יבלות או שומות או גידולים לא רצויים, בעוד שאחרים מיועדים להסרת שיער. אבל יש כמה טיפולים לייזר משולבים אשר פותרים כמה בעיות בבת אחת. הליכים אלה עשויים להסיר סימנים אחרים שעל הגוף שלכם. טיפולי לייזר פועלים בדרך כלל על השכבה העליונה של האפידרמיס, אשר יוחלף בעור חדש. לייזרים אלה פולטים גלי אנרגיה המכוונים לאותם חלקים של הפנים או של הגוף שאמורים להיות מטופלים, מבלי לפגוע ברקמות הסמוכות.

פילינג כימי

המטרה של פילינג כימי זה הסרת בפועל של השכבה העליונה של העור דבר אשר להתחדשות העור הפגום. שיטה זו משמשת לשיפור מרקם העור, להפחתת אקנה ופיגמנטציה.

סיכונים טיפולים אסתטיים

גם אם הטיפולים אינם פולשניים, עדיין ישנם כמה סיכונים. מי שבוחר טיפול לייזר יכולים להתמודד עם צריבה מסוכנת או כתמים כהים על העור או צלקות. טיפולי בוטוקס יכולים לגרום לכאבי ראש, בחילות, כאבים, חולשה ודלקות. פילינג כימי יכול לגרום לשינוי צבע העור וצלקות. עם כל הסיכונים הללו, חשוב שאתם תהיו בטוחים בהסמכת רופא העור שמבצע את הטיפולים האלה. אלה הם רק חלק מהשיטות שאתם יכולים לבחור עבור טיפולים אסתטיים לא פולשניים. מה שנותר זה לבחור את הטיפול הנכון המתאים לצרכים שלכם .