טיפולי חזה

טיפולי חזהכדי להבין יותר טוב את הנושאים קשורים לניתוח חזה חייבים לדעת כמה דברים חשובים על שדיים. אחד מזוג האיברים המצויים בגוף האדם הוא השד. אצל הנשים השדיים מכילים בלוטות חלב. בנוסף השדיים המתפתחים באופן כללי בתקופת המעבר שבין ילדות לבגרות נחשבים כאיברי מין משניים של האדם. השדיים מורכבים באופן ספציפי משרירים ומרקמות שומן.
הנקה תינוקות היא התפקיד הפיזיולוגי החשוב ביותר של השדיים אצל הנשים. השדיים של האם מתחילים לייצר חלב בסוף תקופת ההיריון וגם לאחר הלידה. חלב אם הוא החלב המתאים ביותר להזנה אידיאלית של התינוק. לתהליך יצירת חלב אם אחראי הורמון החלב בשם פרולקטין אשר מופרש על ידי בלוטת יותרת המוח.

שדיים ומראה הגוף הנשי

עבור רוב האנשים השדיים הם רכיב מהותי במראה הגוף הנשי והם גורם להנאה אסתטית או מינית. מחקרים הוכיחו שהשדיים הם החלק הראשון אשר עליו הגברים מסתכלים כשהם רואים אישה. בתרבויות העתיקות השדיים נתפסו כסמל של פריון.

בימי הביניים לא התייחסו לשדיים עקב השמרנות הדתית לעומת תקופת הרנסאנס שבה הציירים והפסלים ציירו ופיסלו נשים שופעות חזה כמודל ליופי בתקופה הזו. בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 עקב השתנות מודל היופי לנשים רזות, שדיים הבינוניים עד קטנים נחשבו ליפים. בהמון תרבויות שדיים חשופים של אישה לא נחשבים למשהו מגונה.

שדיים כסמל היופי של הנשים

בציביליזציה המודרנית המערבית, השדיים נתפסים כסמל של יופי המושך מבחינה מינית. לאור מצב זה, תחום ניתוחי חזה העוסק בשינוי גודל ומבנה השדיים הפכו לדבר פופולארי ומאד מקובל. ישנן נשים הפונות לניתוחי חזה כגון: הגדלת חזה, הרמת חזה או הקטנת חזה. הגדלת חזה זה אולי הניתוח הפלסטי המבוקש ביותר ותהליך ההגדלה כרוך בחדירה לשד של שתל חזה.

חשוב לדעת שתחום זה של ניתוח חזה מיועד לא רק לנשים אלא גם לגברים מפני שרקמת השד שהיא מדולדלת קיימת גם אצל הגברים. במקרים מסוימים אצל גברים מופיעה תופעה מסיבה לא ידועה הקרויה בשם גינקומסטיה. גינקומסטיה היא מאופיינת על ידי שדיים בולטות אצל הגברים.

מידע נוסף על טיפולי חזה